Od teraz możecie łatwiej dodawać zdjęcia do postów. Pod okienkiem wiadomości jest link "Dodaj zdjęcie do wiadomości" który to umożliwia.
Nie ma już za to podglądu w trakcie edycji i trzeba kliknąć "Podgląd" żeby zobaczyć jak będzie wyglądał post.
Mam nadzieję że to zmiana w dobrym kierunku.

Dziwne plamki na liściach

Wszystko o uprawie w namiotach, szafach i pomieszczeniach uprawowych
Juni04ek
Nasionko
Posty: 8
Rejestracja: 04.03.2023 22:52

Dziwne plamki na liściach

Post autor: Juni04ek »

Typ: automat / gorilla cookies fastbuds
Wiek rośliny od wykiełkowania: 12 dni
Światło 18/6
Faza rozwoju: wegetacja
Medium: substrat
Pojemność doniczki: 8l
Jak często i jak dużo podlewasz: 0.5 litra co 5 dni
Jak i czym karmisz: wyłącznie woda
Opis problemu:
Plamki na na dolnych liściach
Wgraj wyraźne i ostre zdjęcia lub wideo pokazujące problem.
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
szkolaziola
Administrator
Posty: 826
Rejestracja: 28.06.2022 17:13

Re: Dziwne plamki na liściach

Post autor: szkolaziola »

Sprawdzasz pH wody przed podlaniem?
Znasz "twardość" swojej wody w ppm albo EC?
Masz lupę (zwykłą) albo mikroskop cyfrowy? Trzeba przestudiować liść od dołu czy nie ma tam szkodników niewidzialnych gołym okiem - bo tak mogą wyglądać początki przędziorka.

Obstawiam raczej zbyt wysokie pH wody - ale nigdy nie wiadomo - lepiej dmuchać na zimne i dokładnie sprawdzić liście od spodu pod lupą.
Juni04ek
Nasionko
Posty: 8
Rejestracja: 04.03.2023 22:52

Re: Dziwne plamki na liściach

Post autor: Juni04ek »

Jest to woda oaza pH ma 6.5 nie mam żadnych urządzeń do mierzenia skład ma. wapniowy 52,1 mg

magnezowy 7,3 mg

sodowy 2,5 mg

potasowy 0,5 mg



aniony:

wodorowęglanowy 170,8 mg

siarczanowy 23,04 mg

chlorkowy 4,6 mg

fluorkowy 0,1 mg

Teraz wygląda tak końcówki liści są zakręcone do góry jak by się zamykały
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
szkolaziola
Administrator
Posty: 826
Rejestracja: 28.06.2022 17:13

Re: Dziwne plamki na liściach

Post autor: szkolaziola »

Hmmm, ta czerwona łodyga i umierające od dołu liście.
Ona jest tak małe że ciężko coś rozpoznać - ale chyba ma za mokro. Nie podlewaj jej przez tydzień wcale.
Jeżeli w trakcie tego tygodnia coś zacznie się znacznie pogarszać - liście staną dęba albo opadną albo uschną - albo cała się położy - wrzucaj od razu fotkę i NIC nie rób. Ja w ciągu max 12h odpiszę codziennie i już wtedy będzie wiadomo co się dzieje.
Póki co wydaje mi się że jest jednak przelana i się blokuje od tego - korzenie się duszą błotem.
Juni04ek
Nasionko
Posty: 8
Rejestracja: 04.03.2023 22:52

Re: Dziwne plamki na liściach

Post autor: Juni04ek »

Witam po tygodniu nie podlewania roślinka ma 20 dni jest bardzo mała liście usychają
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Na ściankach doniczki jak widać jest jeszcze mokro
Awatar użytkownika
Beton
Buh
Posty: 164
Rejestracja: 09.04.2023 03:07

Re: Dziwne plamki na liściach

Post autor: Beton »

Nie wiem czy to prawda ale oaza niegazowana ma ph powyżej 8, natomiast gazowana ph 6,2-6,5-sprawdzone nie wiem czy można podlewać gazowana wodą, Admin od początku się domyślał, ja też obstawiam za wysokie ph oraz przelanie, biedny automacik
Awatar użytkownika
szkolaziola
Administrator
Posty: 826
Rejestracja: 28.06.2022 17:13

Re: Dziwne plamki na liściach

Post autor: szkolaziola »

Dolne liście umierają - z nadmiaru nawozu albo złego pH - one są nie do odratowania (ale NIE urywaj, zostaw)
Za to jak widać górne pięterko jest piękne - liście są w 100% zdrowe i piękne.

Będzie dobrze - no ale zblokowana roślinka rośnie wolno - to normalne.
Generalnie konopia jest 2 tygodnie mała - i dopiero po ukorzenieniu przyspiuesza - i im jest większa - tym szybciej rośnie.

Ta została skrzywdzona za młodu - i to dzieciństwo u niej potrwa dużo dłużej - ale jak już się ogarnie to zacznie rosnąć.

Jeżeli rzeczywiście jej tydzień nie podlewałeś nic a nic - to podaj jej 50ml (kieliszek od wódki) samej wody prosto pod łodygę i podeślij fotki za 3 dni.

Daj też znać jakie tam masz światło :)
Juni04ek
Nasionko
Posty: 8
Rejestracja: 04.03.2023 22:52

Re: Dziwne plamki na liściach

Post autor: Juni04ek »

Troszkę mi się te 3 dni przedłużyły haha dzień 30 wyglada tak . Podlałem ja dzisiaj 50 ml wody wilgotność na poziomie 50% słaba jakościowo ziemia jest i dla tego ta roślinka tak cierpi nie miałem nic lepszego na tamten moment . Pytałeś o światło jest to philzon 600w wiem nie jest to najlepszy panel LED znalazłem go na jakieś stronce za 200 Ziko
Włączyło mi się januszowski myślenie i kupiłem


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
szkolaziola
Administrator
Posty: 826
Rejestracja: 28.06.2022 17:13

Re: Dziwne plamki na liściach

Post autor: szkolaziola »

Lampa jak lampa, cud techniki to nie jest ale na początkowe zabawy wystarczy na pewno :)

Wydaje mi się że z ziemią masz rację i ona zaczyna być głodna - z tym że takie same objawy daje pH poza przedziałem 5.8-6.8 bo wtedy nawet jak w ziemi są nawozy to ich roślinka nie może użyć.

Więc albo trzeba naprawić pH albo podać małą dawkę nawozów NPK - ale dla takiego maleństwa to pewnie 1/4 albo 1/2 najmniejszej dawki jaka producent danego nawozu zaleca dla sadzonek.
Juni04ek
Nasionko
Posty: 8
Rejestracja: 04.03.2023 22:52

Re: Dziwne plamki na liściach

Post autor: Juni04ek »

A jaki nawóz byś polecił żeby nie wydać majątku 😄
Coś takiego znalazłem nie wiem czy to będzie odpowiednie
Obrazek
ODPOWIEDZ