Od teraz możecie łatwiej dodawać zdjęcia do postów. Pod okienkiem wiadomości jest link "Dodaj zdjęcie do wiadomości" który to umożliwia.
Nie ma już za to podglądu w trakcie edycji i trzeba kliknąć "Podgląd" żeby zobaczyć jak będzie wyglądał post.
Mam nadzieję że to zmiana w dobrym kierunku.

Tripart Micro

Wszystko o uprawie w namiotach, szafach i pomieszczeniach uprawowych
Beide12
Sadzonka
Posty: 42
Rejestracja: 07.04.2024 16:30

Tripart Micro

Post autor: Beide12 »

Witam. Pytanie do admina.
Jakiej wersji Tri part micro używasz do swoich upraw?
Skoro używasz filtra odwroconej osmozy to powinna być to wersja do wody miękkiej, ale jeśli dodajesz cal magu do wody, to można użyć tri part micro hard w takim przypadku?
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
szkolaziola
Administrator
Posty: 875
Rejestracja: 28.06.2022 17:13

Re: Tripart Micro

Post autor: szkolaziola »

Siema

Ja używam wersji SOFT do wody miękkiej bo mam EC kranówki poniżej 0.2 - ok 60 ppm
Kiedyś miałem 450ppm i wtedy używałem filtra RO ale też z nawozem SOFT.

Teoretycznie można w pewnym zakresie wody użyć wersji HARD jeśli masz EC 0.3 do 0.6 i powinno być okej - ale nie zawsze będzie bo u jednego te 0.6 to będzie sam wapń a u drugiego zupełnie inne pierwiastki. Dlatego bezpieczniej używać filtra RO i nawozu w wersji SOFT. Większa kontrola - nie zostawiasz miejsca na wahania składu kranówki itd
Beide12
Sadzonka
Posty: 42
Rejestracja: 07.04.2024 16:30

Re: Tripart Micro

Post autor: Beide12 »

Ok czyli rozumiem że załóżmy gdy mam wodę miękką i mam ec 0.2 to nie ważne że dodaję trochę cal magu to mimo wszystko mam stosować wersje soft?
Awatar użytkownika
szkolaziola
Administrator
Posty: 875
Rejestracja: 28.06.2022 17:13

Re: Tripart Micro

Post autor: szkolaziola »

Tak, ale weź pod uwagę że ten nawóz zawiera w sobie wapń i magnez i jeśli nie masz ogromnych roślin 2 miesiące na wegu to prawdopodobnie nie musisz podawać dodatkowego CalMagu oprócz tego co w butelce Micro już jest.
Beide12
Sadzonka
Posty: 42
Rejestracja: 07.04.2024 16:30

Re: Tripart Micro

Post autor: Beide12 »

A powiedz mi jeszcze do takiej wody o ec 0.2 mikromoli ile cal magu stosować na litr? (Cal mag 2ml/litr to pełna jego dawka)
Awatar użytkownika
szkolaziola
Administrator
Posty: 875
Rejestracja: 28.06.2022 17:13

Re: Tripart Micro

Post autor: szkolaziola »

Też jakieś 0.2 EC CalMagu - a ile to w ml to nie wiem, zależnie od producenta i rozcieńczenia
Beide12
Sadzonka
Posty: 42
Rejestracja: 07.04.2024 16:30

Re: Tripart Micro

Post autor: Beide12 »

No i super👌 dzięki😁
ODPOWIEDZ