Od teraz możecie łatwiej dodawać zdjęcia do postów. Pod okienkiem wiadomości jest link "Dodaj zdjęcie do wiadomości" który to umożliwia.
Nie ma już za to podglądu w trakcie edycji i trzeba kliknąć "Podgląd" żeby zobaczyć jak będzie wyglądał post.
Mam nadzieję że to zmiana w dobrym kierunku.

2x Meringue - DUTCH PASSION MH-FCE3000

Chcesz podzielić się historią swojej roślinki?
Tutaj możesz prowadzić swój dziennik albo podlinkować dziennik z GrowDiaries.com
Awatar użytkownika
Grower
Buh
Posty: 168
Rejestracja: 26.03.2023 18:50

Re: 2x Meringue - DUTCH PASSION MH-FCE3000

Post autor: Grower »

Ale chodziło mi jak mam np hermę i mamy obok inne rośliny w tym samym namiocie ale one są dopiero w 3 dni kwitnienia więc cioek nie mają by ta herma je zaraziła i pytanie w którym tyg ta herma zarazi te inne nie zarażone ?
Awatar użytkownika
Grower
Buh
Posty: 168
Rejestracja: 26.03.2023 18:50

Re: 2x Meringue - DUTCH PASSION MH-FCE3000

Post autor: Grower »

Ogólnie wypierdalam tylko jak pozbyć się tego pyłku żeby innych nie zapylił czy tworzenia wszystko wypierdolic i od nowa ?
Awatar użytkownika
Grower
Buh
Posty: 168
Rejestracja: 26.03.2023 18:50

Re: 2x Meringue - DUTCH PASSION MH-FCE3000

Post autor: Grower »

Bo tak jak pisałem mam dwie które kwitną od 3 dni i co z nimi myślisz że będą okej ?
Awatar użytkownika
szkolaziola
Administrator
Posty: 872
Rejestracja: 28.06.2022 17:13

Re: 2x Meringue - DUTCH PASSION MH-FCE3000

Post autor: szkolaziola »

To trochę zależy od tego jak liczysz kwitnienie :) Tak jak ja liczę - czyli od dnia przełączenia na 12/12 - to nawet w 7-mym dniu może nie być nic do zapylenia jeszcze.
Ale jak liczysz od momentu kiedy widzisz już rozwijające się kwiatostany i po kilkanaście-kilkadziesiąt białych pręcików/włosków - to już są gotowe do zapylenia.

Z pyłkiem to tak jak mówię - spryskać wodą jak najmocniej wszystko (tylko uważaj na prąd i lampę). Woda sprawia że pyłek się od razu aktywuje tam gdzie jest - na podłodze czy liściu - i już nie zapyli niczego. A jak będzie gdzieś latał suchy pyłek to będzie zapylał.
Awatar użytkownika
Grower
Buh
Posty: 168
Rejestracja: 26.03.2023 18:50

Re: 2x Meringue - DUTCH PASSION MH-FCE3000

Post autor: Grower »

No ja liczę jak już są włoski białe czyli z 9 dni po przełączeniu to czyli po Twojemu te małe też są do wyjebania ?
Awatar użytkownika
Grower
Buh
Posty: 168
Rejestracja: 26.03.2023 18:50

Re: 2x Meringue - DUTCH PASSION MH-FCE3000

Post autor: Grower »

No ja liczę jak już są włoski białe czyli z 9 dni po przełączeniu to czyli po Twojemu te małe też są do wyjebania ? A co z filtrem ?
Awatar użytkownika
szkolaziola
Administrator
Posty: 872
Rejestracja: 28.06.2022 17:13

Re: 2x Meringue - DUTCH PASSION MH-FCE3000

Post autor: szkolaziola »

Nie wiadomo - może są może nie są. Będzie widać po 2 tygodniach czy robią kwiaty czy nasiona.

Co z filtrem? Przez filtr się zasysa z namiotu powietrze więc z niego do namiotu nic nie wpada z powrotem.
Awatar użytkownika
Grower
Buh
Posty: 168
Rejestracja: 26.03.2023 18:50

Re: 2x Meringue - DUTCH PASSION MH-FCE3000

Post autor: Grower »

Niestety fotorelacja zakończona niepowodzeniem herma pojawiła się na dwóch roślinach i niestety nie jestem fanatykiem palenia z nasionami i podjąłem decyzję o wywaleniu rośliny

Dziękuję tym którzy tutaj kibicowali i doradzali w szczególności Administrator którego za bardzo nie słuchałem najwidoczniej ale lekcje pokory biorę na klatę
Awatar użytkownika
Grower
Buh
Posty: 168
Rejestracja: 26.03.2023 18:50

Re: 2x Meringue - DUTCH PASSION MH-FCE3000

Post autor: Grower »

I czy taki kwiatostan mógł się zapylić od tej hermy
Załączniki
IMG_0557.jpeg
Awatar użytkownika
Grower
Buh
Posty: 168
Rejestracja: 26.03.2023 18:50

Re: 2x Meringue - DUTCH PASSION MH-FCE3000

Post autor: Grower »

Ziemia Plagron Growmix stworzony jest z najlepszych i starannie dobranych torfów. W wyniku dodawania różnych rodzajów włókien oraz perlitu, podłoże to jest szczególnie lekkie i zapewnia optymalną dostawę tlenu do korzeni. Wysokie stężenie nawozu organicznego humusu koprolitowego gwarantuje kwitnące życie flory glebowej. Wstępnie nawożona przez 3 tygodnie wyrafinowana mieszanka substancji odżywczych. Plagron Growmix jest bazą dla optymalnego rozwoju i imponującego kwitnienia o dowiedzionej od lat przez Plagron jakości.

- Najlepsza jakość torfu dla lekkiej struktury gleby
- Wstępnie nawożona przez 3 tygodnie wyrafinowana mieszanka substancji odżywczych, których jest aż 79%
- Posiada bogatą florę organiczną
- Posiada dodatek perlitu
- Retencja wody 4 ml/g

- pH: 5,5-6,9
- EC: 1,2-1,6

Skład:
Torf, czarny torf, włóknisty torf, perlit, obornik worm.
1,8 kg/m3 minimalne nawozy NPK (12-14-24

To jest ziemia którą używam po przesadzeniu to czyli jak roślina ma ok 10/12 dni od wyprostowania się jak już wyjdzie
ODPOWIEDZ