Od teraz możecie łatwiej dodawać zdjęcia do postów. Pod okienkiem wiadomości jest link "Dodaj zdjęcie do wiadomości" który to umożliwia.
Nie ma już za to podglądu w trakcie edycji i trzeba kliknąć "Podgląd" żeby zobaczyć jak będzie wyglądał post.
Mam nadzieję że to zmiana w dobrym kierunku.

Pomoc w doborze sprzętu i kilka pytań

Wszystko o uprawie w namiotach, szafach i pomieszczeniach uprawowych
bob
Kiełek
Posty: 16
Rejestracja: 15.08.2024 14:20

Re: Pomoc w doborze sprzętu i kilka pytań

Post autor: bob »

kto pyta nie błądzi
widzisz ja byłem przekonany że będę potrzebował zestawu do miękkiej wody z tytułu tego że mam stacje uzdatniania
a jednak do twardej wody

oprócz Terra Aquatica 3-part do wody twardej i Calmag 2.0 coś jeszcze będzie potrzebne? preparaty ph +/- ?
Awatar użytkownika
szkolaziola
Administrator
Posty: 826
Rejestracja: 28.06.2022 17:13

Re: Pomoc w doborze sprzętu i kilka pytań

Post autor: szkolaziola »

Tak.
Zawsze warto mieć pH plus i pH minus do regulacji.

I w zasadzie to wszystko :)
bob
Kiełek
Posty: 16
Rejestracja: 15.08.2024 14:20

Re: Pomoc w doborze sprzętu i kilka pytań

Post autor: bob »

Polecasz nawóz Terra Aquatica napisz kiedy je najlepiej dozować ? chodzi mi o dawki, trzymać się wytycznych producenta czy innych?
Awatar użytkownika
szkolaziola
Administrator
Posty: 826
Rejestracja: 28.06.2022 17:13

Re: Pomoc w doborze sprzętu i kilka pytań

Post autor: szkolaziola »

Proporcje producenta na daną fazę wzrostu - ale dawki wg EC metru - opisane jest wszystko tutaj:

https://szkolaziola.pl/lekcje/lekcja-5- ... zenie.html
https://szkolaziola.pl/lekcje/lekcja-8- ... zowki.html
Awatar użytkownika
Beton
Buh
Posty: 164
Rejestracja: 09.04.2023 03:07

Re: Pomoc w doborze sprzętu i kilka pytań

Post autor: Beton »

Yoooo w sumie się nie znam ale taka woda po zmiękczaczu wody(mówimy o takim na tabletki soli) nie jest dobra na dłuższą metę(czyli na upraweod od nasionka do zbiorów) z tego co się orjetuje to po takim zmiękczaczu woda nasycona jest bardzo jonami sodu
A to sole a sole krzywdzą nasze rośliny troją je.
Ogólnie to chyba nawet jak ktoś jest zmuszony mieć dietę tzw, bez sodową czy nisko sodową musi uwzględnić taką wode u lekarza dietetyka.
Awatar użytkownika
Beton
Buh
Posty: 164
Rejestracja: 09.04.2023 03:07

Re: Pomoc w doborze sprzętu i kilka pytań

Post autor: Beton »

Yoooo w sumie się nie znam ale taka woda po zmiękczaczu wody(mówimy o takim na tabletki soli) nie jest dobra na dłuższą metę(czyli na uprawe od nasionka do zbiorów) z tego co się orjetuje to po takim zmiękczaczu woda nasycona jest bardzo jonami sodu
A to sole a sole krzywdzą nasze rośliny- trują je.
Ogólnie to chyba nawet jak ktoś jest zmuszony mieć dietę tzw, bez sodową czy nisko sodową musi uwzględnić taką wode u lekarza dietetyka. Dla takiej osoby szklanka takiej wody to trochę wyrzeczeń żywnościowych
Awatar użytkownika
szkolaziola
Administrator
Posty: 826
Rejestracja: 28.06.2022 17:13

Re: Pomoc w doborze sprzętu i kilka pytań

Post autor: szkolaziola »

Beton pisze: 25.08.2024 16:52 Yoooo w sumie się nie znam ale taka woda po zmiękczaczu wody(mówimy o takim na tabletki soli) nie jest dobra na dłuższą metę(czyli na uprawe od nasionka do zbiorów) z tego co się orjetuje to po takim zmiękczaczu woda nasycona jest bardzo jonami sodu
A to sole a sole krzywdzą nasze rośliny- trują je.
Ogólnie to chyba nawet jak ktoś jest zmuszony mieć dietę tzw, bez sodową czy nisko sodową musi uwzględnić taką wode u lekarza dietetyka. Dla takiej osoby szklanka takiej wody to trochę wyrzeczeń żywnościowych
Już ten temat z nim omawiałem na poprzedniej stronie - będzie korzystał z wody PRZED zmiękczaczem. :)
Awatar użytkownika
Beton
Buh
Posty: 164
Rejestracja: 09.04.2023 03:07

Re: Pomoc w doborze sprzętu i kilka pytań

Post autor: Beton »

No i super sobą kranowka nie jest zła heh
bob
Kiełek
Posty: 16
Rejestracja: 15.08.2024 14:20

Re: Pomoc w doborze sprzętu i kilka pytań

Post autor: bob »

witajcie
mam kilka pytań
1. kiedy stosować CalMag dla wody twardej tzn. PH 7,5 EC 0,4 na lekcji opisałeś stosowanie dla wody miękkiej z filtra RO
2. ukorzeniacz warto czy nie jeśli tak to jaki (jak i kiedy dawkować )
3. wentylatory mieszające (mam dwa) jak je rozlokować aby dobrze spełniały swoją funkcję
4. w posumowaniach uprawy auto powiedziałeś że karłowatość prawdopodobnie była spowodowana zbyt nisko zawieszoną lampą więc jaka wysokość dla mojej lampy będzie odpowiednia dla fazy wzrostu i wegetacji
Awatar użytkownika
szkolaziola
Administrator
Posty: 826
Rejestracja: 28.06.2022 17:13

Re: Pomoc w doborze sprzętu i kilka pytań

Post autor: szkolaziola »

1. Nie da się odpowiedzieć bez badań laboratoryjnych wody. Może wcale nie trzeba, może czasem, może dużo - nie wiadomo co składa sie na te 0.4EC.
Najlepiej takiej wody nie używać i kupić filtr - no albo trzeba lać w ciemno np co drugi raz dawkę jaką radzi jednorazowo producent i modlić się żeby było dobrze. A na kolejną uprawę wiesz czy to było okej z twoją wodą czy nie.

2. Nie warto.

3. Jeden nad koroną liściową żeby na topy i liście dmuchał a drugi pod korona żeby na łodygi i doniczki dmuchał

4. Bez miernika PPFD się nie da tego ocenić - dopiero jak zrobisz kilka upraw to się dowiesz które ustawienie danej lampy w danym namiocie było poprawne. Wszystki zależy od wszystkiego. Ta sama lampa w namiocie 40x40 zrobi co innego niz w 60x60.
Ta sama lampa w namiocie SpiderFarmer zrobi co innego niż w namiocie Secret Jardin (każdy producent używa troche innych materiałów o innych parametrach odbijania światła). Musisz przyjąć jakąś wysokość, zrobić uprawę. Jak było ok to zostawiasz. Jak nie to przy kolejnej uprawie robisz +10 cm jak byly spalone albo małe albo -10cm jak były wyciągnięte za bardzo. Zwykle dobrze zaczynać od ok 40cm
ODPOWIEDZ