Od teraz możecie łatwiej dodawać zdjęcia do postów. Pod okienkiem wiadomości jest link "Dodaj zdjęcie do wiadomości" który to umożliwia.
Nie ma już za to podglądu w trakcie edycji i trzeba kliknąć "Podgląd" żeby zobaczyć jak będzie wyglądał post.
Mam nadzieję że to zmiana w dobrym kierunku.

[0.72][280W] B.I.D. Projekt

Chcesz podzielić się historią swojej roślinki?
Tutaj możesz prowadzić swój dziennik albo podlinkować dziennik z GrowDiaries.com
Awatar użytkownika
szkolaziola
Administrator
Posty: 826
Rejestracja: 28.06.2022 17:13

Re: [0.72][280W] B.I.D. Projekt

Post autor: szkolaziola »

Jeżeli pod tą nazwą kryje się twoje źródło PK - to tak :)
Możesz dawać 1.5 dawki albo częściej - nie wiem jak obecnie podajesz i kiedy.
Beide12
Sadzonka
Posty: 38
Rejestracja: 07.04.2024 16:30

Re: [0.72][280W] B.I.D. Projekt

Post autor: Beide12 »

Tak Atami Bloombastic jest to typowe PK pozbawione azotu. Podaje to ponieważ w jednej z roślin (prawa na dole) wystąpił clawing od nadmiaru azotu. Podaje na przemian woda i wodę z nawozami średnio co 3 dni. Teraz zamiast samej wody wleje tym dwóm z przodu jeszcze raz półtorej dawki PK. Dzięki
Beide12
Sadzonka
Posty: 38
Rejestracja: 07.04.2024 16:30

Re: [0.72][280W] B.I.D. Projekt

Post autor: Beide12 »

37/42

Witam szybki update


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Tutaj panienka jakieś dziwne liście dostała. Ostatnio dostała dawkę nawozu więc może za dużo lub dalej za mało. Moc lampy już jest 90 procent około 35 cm od szczytów.



Obrazek


No i jedną roślinkę white widow RQS pojutrze chce ściąc choć wiem że jeszcze mogłaby spokojnie jeszcze puchnac heh ale już trochomy mleczne i bursztyny są więc walę kosę heh

Obrazek



No i ogólnie 5.07 wyjeżdżam na urlop na 9 dni, a wtedy akurat wypadać będzie ścinka myślę dwóch roślin. No i moje pytanie: ciąć i suszyć przed urlopem?, ale problem jest taki że mnie nie będzie i nie będę miał jak kontrolować suszenia. Czy lepiej ściąć dopiero po powrocie z urlopu??

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
szkolaziola
Administrator
Posty: 826
Rejestracja: 28.06.2022 17:13

Re: [0.72][280W] B.I.D. Projekt

Post autor: szkolaziola »

Tam gdzie te liście dziwne prawdopodobnie pH gleby spadło poniżej 5 bo tak zwykle wygląda efekt rozjazdu pH - można lać dobre a robi się niskie samo z siebie.

Co do suszenia - to o ile warunki będą odpowiednie - 60% RH i jak najzimniej to mogą same wisieć - ty tam zbędny jesteś :)
Beide12
Sadzonka
Posty: 38
Rejestracja: 07.04.2024 16:30

Re: [0.72][280W] B.I.D. Projekt

Post autor: Beide12 »

37/43

White widow Harvest😁
Chwilkę przed włączeniem się lampy plant poszedł pod nóż😂


Obrazek

Obrazek

Obrazek


A do suszenia stworzyłem sobie taką suszarnię dobudówkę

Karton połączony rurą z namiotem, w którym reszta roślin dalej rośnie. Czujnik termometru wentylatora który jest w namiocie, umieściłem w kartonie. Gdy wilgotność przekroczy 62% to wentylator wchodzi na wyższe obroty, obnizajac RH w suszarni. Podłączony jest także generator pary połączony z kontrolerem, i gdy wilgotność spadnie poniżej 59%, dobije on wilgotność do zadanej wartości. Na spodzie kartonu leży wiatrak mieszający, skierowany w dół, żeby mieszał powietrze, ale nie wiał bezpośrednio na roślinę. I zapach został wyeliminowany, bo powietrze z kartonu jest wciągane do namiotu, a dalej przez filtr poza namiot. Jedynie to nie mam pomysłu jak obniżyć temperaturę, no w tym aspekcie już chyba niestety nic nie zrobię zabardzo.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
szkolaziola
Administrator
Posty: 826
Rejestracja: 28.06.2022 17:13

Re: [0.72][280W] B.I.D. Projekt

Post autor: szkolaziola »

Super. Ja robiłem tak samo było miałem mały namiot zamiast kartonu - ale brawo za inwencję. :clap:
A co do temperatury - to nie bardzo, fakt - albo trzeba robić to zimą jak można zassać zimne powietrze - albo mieć klimatyzator. Inaczej idealne warunki suszenia są nieosiągalne. No ale ja suszyłem i w 26 stopniach zamiast w 16 i też było git - dążymy do celu ale co się nie da osiagnąć to trudno, radzimy sobie z tym co mamy i jazda do przodu :dance:
Beide12
Sadzonka
Posty: 38
Rejestracja: 07.04.2024 16:30

Re: [0.72][280W] B.I.D. Projekt

Post autor: Beide12 »

Siema

Na początku to bardzo przepraszam, bo niestety zaniedbałem koniec tego growloga. Wiem że nie taka jest idea prowadzenia loga i przepraszam.

No ale mimo wszystko
White widow - 25g. Bardzo fajne i ożywcze. W sumie to jedyne które próbowałem

Blueberry 35g. Feedback bardzo dobry. Zapach super i jak mówię, ponoć piękny jeśli chodzi o smak i moc

Lemon skunk. 20g.

Amnestia Haze 1. 33g

Amnestia haze 2. Jeszcze się suszy ale tak na oko to może z 30g.


Ogólnie masa błędów, a mimo wszystko i tak dużo się nauczyłem. Nawozy organiczne ciężko mi było wyczuć je i Widac to w ogólnym wyniku.

Oczywiście już dziś kołkowanie są nowe pechy. Teraz stawiam na Cali, więc wjeżdża

Runtz - Barney Farms
Pink Kush - Barney Farms
Blue Cheese - Diving Seeds

Pechy zamowione na seedweed.pl z użyciem kodu od szkolaziola więc super polecam. Fajny kontakt, super gratisy w postaci pestek, młynka, blety i T-Shirt😁

Następny grow myślę że już nie będę tu wstawiał, bo nie chce znowu robić tego niewłaściwie, ale napewno jak będę miał jakieś pytania czy poprostu fajne foty, to wstawię to poprostu jako pojedyncze posty.

Ja z wyniku ogólnie to i tak jestem zadowolony i wielkie dzięki za naukę.

Pozdro💪💪
Awatar użytkownika
szkolaziola
Administrator
Posty: 826
Rejestracja: 28.06.2022 17:13

Re: [0.72][280W] B.I.D. Projekt

Post autor: szkolaziola »

Super że dodałeś wynik :)

Brawo za zakończenie growloga i zbiory :clap:

Daj znać jak resztę spróbujesz jak weszło :D
ODPOWIEDZ