Od teraz możecie łatwiej dodawać zdjęcia do postów. Pod okienkiem wiadomości jest link "Dodaj zdjęcie do wiadomości" który to umożliwia.
Nie ma już za to podglądu w trakcie edycji i trzeba kliknąć "Podgląd" żeby zobaczyć jak będzie wyglądał post.
Mam nadzieję że to zmiana w dobrym kierunku.

Ciasteczka/masło

Usiądź na ławeczce, odpal jointa i opowiedz coś ciekawego
Jaxon
Kiełek
Posty: 19
Rejestracja: 25.02.2024 20:40

Ciasteczka/masło

Post autor: Jaxon »

Witam
Temat odnośnie przede wszystkim masła, macie jakieś sprawdzone przepisy na masełko ale takie które faktycznie, aż wali do snu?
Kiedyś mialem okazje spróbowac kilka razy i byly to takie mocarne fest. czy to z czekolady czy z MJ
Próbowałem już multum razy zrobić masło i z niego ciasteczka i dalej nie wiem co mogę robić źle (zakładam, że ciastka ktore mialem okazje zjeść były robione jakims magicznym przepisem). Z całej skompletowanej wiedzy dalej nie moge uzyskać takiego efektu. Faktem jest, że działaja ale dużo słabiej niż zakładam. Robiłem sposobami na bardzo długie gotowanie (powyżej 8H),na krótkie gotowanie, z dekarboksylacją , robiłem na mieszance z lodygami i popcornem z juz scietych i wysuszonych roślin,próbowałem nawet z samych czystych topów za każdym razem próbuje na tej samej ilości masła, zmniejszam ilości materialu jak i zwiększam, za każdym razem efekt prawie taki sam. Musze zjeść z chyba 6 naraz aby poczuć takie jebnięcie, że tak powiem a nie opłaca mi się to względem zuzytego produktu. Jeśli chodzi o tolerke to wykluczam ją, wielokrotnie sie przygotowywałem na konsumpcje aby odczuć maksymalny efekt. Może coś robie źle albo psuje coś podczas robienia ciastek? Robiłem i na ciepłym maśle i na zimnym oraz w temperaturze pokojowej
Awatar użytkownika
szkolaziola
Administrator
Posty: 814
Rejestracja: 28.06.2022 17:13

Re: Ciasteczka/masło

Post autor: szkolaziola »

Mój przepis:
  • Weź susz / trym - zmiel w miarę drobno
  • Zdekarboksyluj go w piekarniku 45 minut w 115 stopniach
  • Wciep susz do roztopionego masła (a najlepiej masła klarowanego) i gotuj 3-5h w temp. ok 95 stopni Celsjusza - często mieszając
  • Odcedź susz przez chustę serowarską (albo inny materiał - ale już się nie dopierze więc nic potrzebnego) - sito jest za duże, trzeba odcedzić bardzo małe cząsteczki suszu
  • Przelej do pojemnika i odstaw aż ostygnie do temp. pokojowej, potem wstaw na 8h do lodówki.
  • Odlej wodę z chlorofilem która się oddzieli - w efekcie zostaje masełko konopne. The end. Smacznego 🧈 😋
Jeśli idzie o "klepanie" to wg mnie za dużo się spodziewasz. To tak nie działa - efekty są dłuższe ale za to dużo gładsze/łagodniejsze niż przy paleniu. To co miałeś "od kogoś" było zapewne pryskane izolatem THC jeśli miałeś farta a bardziej prawdopodobne że HHC albo innym trującym badziewiem.
Jaxon
Kiełek
Posty: 19
Rejestracja: 25.02.2024 20:40

Re: Ciasteczka/masło

Post autor: Jaxon »

Dzięki za odpowiedź!
Hmm, mój przepis praktycznie niczym nie różni się od twojego, a ciekawi mnie to że naprawde odwiedziłem sporo forów i przeczytałem masę artykułów, w ktorych ostrzegają przed dawkowaniem i długim gotowaniem masla, gdyż fazy mogą być takie mocne, że idzie dostać paranoi. Te informacje dawały mi cały czas do myślenia, gdyż idąc ich tokiem myslenia powinienem juz dostac smiertelnej paranoi biorac pod uwage to jakie mocne juz niby robiłem.
Awatar użytkownika
szkolaziola
Administrator
Posty: 814
Rejestracja: 28.06.2022 17:13

Re: Ciasteczka/masło

Post autor: szkolaziola »

Myślę że takie artykuły raczej mówią o okazjonalnych użytkownikach. Jak ktoś nie jara wcale to i susz CBD klepie
Jaxon
Kiełek
Posty: 19
Rejestracja: 25.02.2024 20:40

Re: Ciasteczka/masło

Post autor: Jaxon »

Rozumiem, myślę ze temat wyczerpany
Dzieki pozdro
Awatar użytkownika
szkolaziola
Administrator
Posty: 814
Rejestracja: 28.06.2022 17:13

Re: Ciasteczka/masło

Post autor: szkolaziola »

Jeszcze mi przyszło do głowy że być może nie używasz profesjonalnego termometru w trakcie gotowania masła i nie utrzymujesz tej temperatury 95 stopni - a to bardzo ważne - jeśli przekroczysz 100 stopni to masło straci wiele na mocy.
Ziołolubny
Nasionko
Posty: 1
Rejestracja: 04.06.2024 07:59

Re: Ciasteczka/masło

Post autor: Ziołolubny »

Dlatego ja zawszę robię w kompieli wodnej czyli garnek woda i na kładziesz mniejszą średnica od garnka miskę z masłem i gotujesz woda w garnku nie przekroczy 100'c trzeba tylko uważać przy mieszaniu aby sobie nie na chlapać wodą do masełka czy czekolady, ja sobie tak radzę bez termometra.
ODPOWIEDZ