Od teraz możecie łatwiej dodawać zdjęcia do postów. Pod okienkiem wiadomości jest link "Dodaj zdjęcie do wiadomości" który to umożliwia.
Nie ma już za to podglądu w trakcie edycji i trzeba kliknąć "Podgląd" żeby zobaczyć jak będzie wyglądał post.
Mam nadzieję że to zmiana w dobrym kierunku.

Gelato LSDx2 LED/BOX diy

Chcesz podzielić się historią swojej roślinki?
Tutaj możesz prowadzić swój dziennik albo podlinkować dziennik z GrowDiaries.com
Awatar użytkownika
Beton
Buh
Posty: 164
Rejestracja: 09.04.2023 03:07

Re: Gelato LSDx2 LED/BOX diy

Post autor: Beton »

Podnieś donice , ewentualnie wcisnij palec, patyczek drewniany, ocen czy ziemia nie jest bardzo wilgotna w dniu podlania, zanim przygotujesz wode hehee
Moim zdaniem zastanów się nad tymi 25l donicani,
I jak mówisz że nie przelewasz to ja obstawiam światło,
I zaduzo nawozu ale to organika nie wyczujesz
Poczekaj na wypowiedz Admina
Awatar użytkownika
szkolaziola
Administrator
Posty: 826
Rejestracja: 28.06.2022 17:13

Re: Gelato LSDx2 LED/BOX diy

Post autor: szkolaziola »

Cześć
Tak jak Beton pisał - wyglądają na przelewane mimo wszystko.
Wg tego co piszesz nie powinny - ale też radzę sprawdzać przed podlaniem wagę doniczek - powinno być tam że możesz trzymając rant doniczki miedzy 2 palcami bez żadnego wysiłku ani napinki podnieść doniczkę w całości z ziemi. Jeśli się wyślizguje z palców to znaczy że jeszcze nie czas na podlanie.

One serio maja 45cm? BEZ doniczki? Sama roślina od poziomu ziemi do najwyższego liścia?
Bo po fotce zupełnie tego nie widać - ja bym im dał z 20-25cm max (doniczka nie liczy się do wysokości).

Co do nawożenia to tak jak Beton napisał - tylko jedno z tych 2 butelek, i teraz to z 2 tygodnie nic nie nawozić bo są przenawożone.
Regzaaa
Sadzonka
Posty: 33
Rejestracja: 10.03.2024 22:13

Re: Gelato LSDx2 LED/BOX diy

Post autor: Regzaaa »

Dzięki za odpowiedzi

No kurde nie wiem o co chodzi ale wydaje mi się że naprawdę podlewam rzadko, w dniu podlewania liście są smutnawe i donice ważą tyle co nic podczas podnoszenia. Wrzucę fotę albo filmika przed podlaniem, jak będą suche.

Chciałbym je poważyć ale to i tak musiałbym wyczuć ile ważą przed i po podlaniu, dodatkowo mam wagę która startuje od 20kg także i tak bym nie zważył.

Jak wrzucę je do większych donic bo już stwierdziłem po polecaniu, że wrzucę je do 25l, ale muszę zadać to pytanie czy zamawiać light-mixa czy ALL-MIXa? To będzie po 13l ziemi więc nie wiem(teraz są w all-mixie początkowo były w LIGHT) i no kiedy to przerzucić? Ile przed kwitnięciem żeby było bezpiecznie? Chce je jeszcze na spokojnie trzymać 3-4tygodnie jak mi pozwolą.

Co do wysokości to wrzucę update jak lampy mi się odpalą bo mierzyłem to niezbyt trzeźwy i nie pamiętam :mrgreen: . Może strzeliłem jakiegoś farmazona ale sama doniczka ma 25cm wysokości i teraz jak patrzę na te foty to może mają max 35 od ziemii.

Też co do podlewania to pokonała mnie ta tabelka, bo oczywiście podlewam z odżywkami co 2podlania, nie za każdym razem. Problem jest w tym śmiesznym zapisie o którym pisaliśmy wcześniej.

Dzisiaj sobie usiądę porobie dużo fot to sobie ocenicie co i jak podniosę lampy i może zrobię lst dzięki za ogarnięcie sytuacji.
Awatar użytkownika
szkolaziola
Administrator
Posty: 826
Rejestracja: 28.06.2022 17:13

Re: Gelato LSDx2 LED/BOX diy

Post autor: szkolaziola »

Ziemię kup Canna Terra Professional. BioBizz to gówno straszne.
Przesadź jak najszybciej - im wcześniej tym lepiej :)

Co do ważenia to nie chodzi o wagę - tylko o ważenie ręką waśnie, bez użycia wagi.
Regzaaa
Sadzonka
Posty: 33
Rejestracja: 10.03.2024 22:13

Re: Gelato LSDx2 LED/BOX diy

Post autor: Regzaaa »

Professional w takim razie wejdzie, nie będzie to jakoś wadzić że 3 rodzaje gleby?
Awatar użytkownika
szkolaziola
Administrator
Posty: 826
Rejestracja: 28.06.2022 17:13

Re: Gelato LSDx2 LED/BOX diy

Post autor: szkolaziola »

Nie, będzie git :) Nie pokłócą się :mrgreen:
Regzaaa
Sadzonka
Posty: 33
Rejestracja: 10.03.2024 22:13

Re: Gelato LSDx2 LED/BOX diy

Post autor: Regzaaa »

Dzień 37, 33 od wyjścia z ziemi
No i mam mały update

36cm w tej większej lampy podniesione 60cm od szczytu.

Dzisiaj wygląda to tak że jedna pożarła praktycznie całą wodę obstawiam 24h do zerowej wagi. Za to druga jest kompletnie mokra i wygląda że jeszcze 2-3 dni postoi nie wiem czy nie jeblem się przy podlewaniu i poprostu z tej bardziej suchej scieklo mi po ściance i już myślałem że przeleciało. No nic najwyżej się rozjadą w podlewaniu.

Wyglądają tak dwa dni po podlaniu jutro strzelę jakieś lst.

Chciałem wrzucić filmik ale nie wiem jak :shock:


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
szkolaziola
Administrator
Posty: 826
Rejestracja: 28.06.2022 17:13

Re: Gelato LSDx2 LED/BOX diy

Post autor: szkolaziola »

No jest fajnie :)

Tak, lepiej rozjechać harmonogram niż lać to samo na siłę jak jedna wysycha a druga tonie. Indywidualne podejście utrudnia sprawę ale roślinki się odwdzięczą :)

Z filmikami to ciężka sprawa - trzeba wrzucić gdzieś jako prywatne wideo i tutaj tylko linka dać - np np Vimeo, YouTube, Dailymotion, Streamable.com
Regzaaa
Sadzonka
Posty: 33
Rejestracja: 10.03.2024 22:13

Re: Gelato LSDx2 LED/BOX diy

Post autor: Regzaaa »

Dzień 40, 36 od wyjścia z ziemi

Wczoraj poleciałem na żywioł i stwierdziłem że nie ma co się pierdolić. Prędzej czy później musiało to nastąpić, obym nie musiał płakać nad rozlanym mlekiem 😆😆

Zamiast LST przesadziłem do 25L donic. Ziemia Canna Terra Pro, + mikroryza.

Nie znalazłem nigdzie info o tym by ziemie aktywować?? Więc poszło bez przygotowania.

Podlane po ok. 1L bo ziemia już była dosyć wilgotna 6,3pH.

Dodatkowo mieszający dołączył do ekipy no i teraz prezentuje się to tak:
Regzaaa
Sadzonka
Posty: 33
Rejestracja: 10.03.2024 22:13

Re: Gelato LSDx2 LED/BOX diy

Post autor: Regzaaa »

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
ODPOWIEDZ