Od teraz możecie łatwiej dodawać zdjęcia do postów. Pod okienkiem wiadomości jest link "Dodaj zdjęcie do wiadomości" który to umożliwia.
Nie ma już za to podglądu w trakcie edycji i trzeba kliknąć "Podgląd" żeby zobaczyć jak będzie wyglądał post.
Mam nadzieję że to zmiana w dobrym kierunku.

2 automaty ts1000

Wszystko o uprawie w namiotach, szafach i pomieszczeniach uprawowych
ChinQuan
Konopia
Posty: 82
Rejestracja: 04.07.2023 15:10

Re: 2 automaty ts1000

Post autor: ChinQuan »

szkolaziola pisze: 14.09.2023 18:39 To EC w roślinie nr 2 wygląda na błędny pomiar - bo ma identyczne Ec jak wlane więc to ześlizg po ziemi był.

No u ciebie to już taki misz masz ze nic nie wiem :D Liście wyglądają na spalone nawozami ale EC mają dość niskie.
pH można lekko podnieść - czyli wlać następnym razem pożywkę/wodę o pH 6.8
Z tym EC to już sam nie wiem... ja bym chyba samo PK podał - ale czy to pomoże czy zaszkodzi to już ciężko przewidzieć.
Spalenie nawozami i poważny niedobór PK wyglądają prawie identycznie na końcówkach liści.
Co masz na myśli mówiąc to samo ec?
One obie były podlane EC 0 a runoff z drugiej to 1,461
No ja bym w takim razie obstawiał niedobór PK.
Awatar użytkownika
szkolaziola
Administrator
Posty: 873
Rejestracja: 28.06.2022 17:13

Re: 2 automaty ts1000

Post autor: szkolaziola »

Pierwsze zdanie zignoruj. Myślałem że tam jest woda a potem 3 rośliny a to było woda1 roślina1 woda2 roślina2
ChinQuan
Konopia
Posty: 82
Rejestracja: 04.07.2023 15:10

Re: 2 automaty ts1000

Post autor: ChinQuan »

szkolaziola pisze: 14.09.2023 19:19 Pierwsze zdanie zignoruj. Myślałem że tam jest woda a potem 3 rośliny a to było woda1 roślina1 woda2 roślina2
A powiedz mi teraz muszę czekać do kolejnego podlewania, czy mogę rozrobić np 1l wody z nawozem i je podlać?
Czy nie ma to sensu już
Awatar użytkownika
szkolaziola
Administrator
Posty: 873
Rejestracja: 28.06.2022 17:13

Re: 2 automaty ts1000

Post autor: szkolaziola »

Nie ma sensu. Zawsze podlewamy do runoffu. Nigdy nie podlewamy częściowo.
Awatar użytkownika
Beton
Buh
Posty: 164
Rejestracja: 09.04.2023 03:07

Re: 2 automaty ts1000

Post autor: Beton »

szkolaziola pisze: 14.09.2023 20:06 Nie ma sensu. Zawsze podlewamy do runoffu. Nigdy nie podlewamy częściowo.
Święte słowa, powini wszyscy to wiedzieć!!!
Awatar użytkownika
Beton
Buh
Posty: 164
Rejestracja: 09.04.2023 03:07

Re: 2 automaty ts1000

Post autor: Beton »

ChinQuan
Kurcze tyle razy wspominane bylo by nakarmić dziewczynki czymś z PK, a dostawały N, teraz masz idealne EC by przy nastepnym podlaniu w wodzie była pożywka odpowiednia do stadium rośliny, ale teraz w ziemi masz sam Azot wiec przy następnym podlaniu nie lej tego coco!!!
roslinki są głodne a zarazem popalone, szkoda że podlewałes woda demi a nie z calmagiem
Spoko ;) będzie dobrze,
Zapomnij o tym coco na parę podlan, a pod ręką zostaw butelkę z PK i coś z MgSO
ChinQuan
Konopia
Posty: 82
Rejestracja: 04.07.2023 15:10

Re: 2 automaty ts1000

Post autor: ChinQuan »

Beton pisze: 15.09.2023 20:45 ChinQuan
Kurcze tyle razy wspominane bylo by nakarmić dziewczynki czymś z PK, a dostawały N, teraz masz idealne EC by przy nastepnym podlaniu w wodzie była pożywka odpowiednia do stadium rośliny, ale teraz w ziemi masz sam Azot wiec przy następnym podlaniu nie lej tego coco!!!
roslinki są głodne a zarazem popalone, szkoda że podlewałes woda demi a nie z calmagiem
Spoko ;) będzie dobrze,
Zapomnij o tym coco na parę podlan, a pod ręką zostaw butelkę z PK i coś z MgSO
no tylko ja dodawalem pk 13/14 w przed ostartnim podlewaniem. Co do calmagu to w coco a b jest cal mag.
Awatar użytkownika
Beton
Buh
Posty: 164
Rejestracja: 09.04.2023 03:07

Re: 2 automaty ts1000

Post autor: Beton »

Do wody DESTYLOWANEJ, DEMIRALIZOWANEJ, Z FIlTRA RO do kazdego polawania dodajemy MgCa w zaleznosci od fazy rozwoju MgSo, EC 0,2 -teraz uzywaz destylowanej ??? Jak dobrze pamiętam???
Gdy Karmimy nie dodajemy ,,CalMagu,, - bo nawozy zawierają już w sobie ten składnik a jak nie zawieraja to należy dodać
I nie Karmiłeś ani razu z tego co pamiętam pozywka na kwitnienie z przewagą PK, ciągle leciał N w stężeniach na wega
Dlatego zasugerowalem to co wyżej....
Hm... zachęcam do poswiecenia godzinki na YouTube na kanale:
Szkoła Zioła--->Playlisty--->Kurs uprawy - fotoperiody
W lekcjacji od 1szej do 8ej dowiesz się oco chodzi,
A w tygodniach od 0 do 19stego dowiesz się jak to wygląda ;) ;) ;)
ChinQuan
Konopia
Posty: 82
Rejestracja: 04.07.2023 15:10

Re: 2 automaty ts1000

Post autor: ChinQuan »

Beton pisze: 16.09.2023 22:04 Do wody DESTYLOWANEJ, DEMIRALIZOWANEJ, Z FIlTRA RO do kazdego polawania dodajemy MgCa w zaleznosci od fazy rozwoju MgSo, EC 0,2 -teraz uzywaz destylowanej ??? Jak dobrze pamiętam???
Gdy Karmimy nie dodajemy ,,CalMagu,, - bo nawozy zawierają już w sobie ten składnik a jak nie zawieraja to należy dodać
I nie Karmiłeś ani razu z tego co pamiętam pozywka na kwitnienie z przewagą PK, ciągle leciał N w stężeniach na wega
Dlatego zasugerowalem to co wyżej....
Hm... zachęcam do poswiecenia godzinki na YouTube na kanale:
Szkoła Zioła--->Playlisty--->Kurs uprawy - fotoperiody
W lekcjacji od 1szej do 8ej dowiesz się oco chodzi,
A w tygodniach od 0 do 19stego dowiesz się jak to wygląda ;) ;) ;)
Ogolnie to tak dostalem pomysl zeby moze mieszac ta moja kranowke pol na pol z woda z fitra. Tak zeby wyszlo z z ec 0.25 i wtedy bede mial juz wystarczajaco tego cal magu i siarki itd.

cal mag mam tylko z biobizz wiec juz nie chce zaczac mieszac organicznych po tych mineralnych bo podobno nie bedzie to dzialac. NIe wiem sam juz.

Kolejna pojade od poczatku wedlug tabelki i zobacze jakie beda efekty.

Myslalem tez zeby kupic microrob z biobizz> ale troche drogie. Uzywacie czegos innego moze co jest godne polecenia ?
Awatar użytkownika
Beton
Buh
Posty: 164
Rejestracja: 09.04.2023 03:07

Re: 2 automaty ts1000

Post autor: Beton »

Zależy co masz w wodzie, + pamiętaj byle ta kranówkę odstać ze 3 dni - hlor

Jeżeli chodzi o mieszanie nawozów poprostu dodajac mineralne, uprawa przestaje być Bio,

Microb z biobizz jak Cie stać to kupuj, ogólnie ziemia z biobizz, już zawiera te mikroorganizmy, ja Micoryze kupuje najtańsza, uniwersalną z biopon za 20 PLN choć ostatnio kupilem TOP Crop microvira, też tania, nie wiadomo czy w ogóle micoryza coś daje więc ja uważam że nie ma co przepłacać
ODPOWIEDZ